Budowa lotnisk

 Najlepszy start do urzeczywistniania 
Państwa
inwestycji.

"Poruszamy niebo i ziemię."


To właśnie oferuje firma Bouygues Bâtiment International organom publicznym pragnącym zbudować nowe lotnisko lub rozbudować istniejący obiekt.
 
Ze względu na rozmiary, poziom zaawansowania technologii oraz restrykcyjne regulacje budowa lotnisk należy do najbardziej złożonych inwestycji na świecie. Tego typu projekty wymagają połączenia wysokospecjalistycznej wiedzy w zakresie finansowania, projektowania, budowy, konserwacji i eksploatacji.
 
Jako światowy lider w budowie infrastruktury publicznej w ramach strukturyzowanego finansowania, Bouygues Bâtiment International zapewnia klientom pełną kontrolę nad rozwojem tego typu inwestycji, nawet w najbardziej wymagających okolicznościach.
 
Zarówno od strony powietrznej (terminale lotnisk, płyty lotniska, urządzenia transportowe i konserwacyjne), jak i od strony lądowej (sklepy, hotele, biura w pobliżu lotniska) nasz zespół specjalistów, kierowany dążeniem do doskonałości, wdroży najbardziej odpowiednie rozwiązania spełniające Państwa potrzeby.
 

Stosujemy najlepsze rozwiązania technologiczne po stronie powietrznej, by ułatwić życie liniom lotniczym, pasażerom oraz obsłudze lotniska. Od obsługi bagażu po systemy kontroli bezpieczeństwa, z uwzględnieniem kierowania przepływem pasażerów, wszystko jest dobrze przemyślane tak, by zoptymalizować codzienną pracę lotniska. Tak było w szczególności na Cyprze, gdzie Bouygues Bâtiment International spowodował, że lotnisko zostało jednym z największych atutów rozwoju turystyki na wyspie.

 
Lotnisko to znacznie więcej niż centrum transportowe. Należy również wziąć pod uwagę toczące się tam życie. Od strony lądowej robimy wszystko, by lotniska stały się rzeczywistymi centrami rozwoju z korzyścią dla gospodarki krajów, w których zostały zbudowane. W ten sposób w cieniu międzynarodowego lotniska w Hong Kongu, firma Bouygues Bâtiment International zbudowała największe centrum wystawowe w Azji – AsiaWorld-Expo, pięciogwiazdkowy hotel dla sieci Marriott oraz centralę dla zarządu lotnictwa cywilnego w Hongu Kongu. Inwestycja ta otrzymała platynowy BREEAM jako potwierdzenie naszego know-how w zakresie zero-emisyjnych lotnisk.

Kontakt : airport.development@bouygues-construction.com

Cypr

Na Cyprze, w oparciu o 25-letnią koncesją, firma Bouygues Bâtiment International wzniosła nowe budynki międzynarodowych lotnisk w Larnace i Paphos. Są to obiekty wzorcowe, chwalone nie tylko przez naszego klienta – władze Cypru, lecz również przez pasażerów i szereg specjalistycznych instytucji branżowych, które przyznały obydwu lotniskom wiele prestiżowych wyróżnień, m.in. nagrodę Transakcji Roku 2006 w kategorii transportu. Nagroda przyznawana przez Project Finance Magazine jest uznaniem dla jakości finansowych rozwiązań przedstawionych przez Bouygues Bâtiment International.

Nagrody otrzymane przez lotniska na Cyprze:

  • Best Resort Airport Experience 2009
  • The DFNI Global Award for Retail Excellence 2010, Best New Shop Opening category
  • Euromoney Project of the year 2006
  • Public Private Award 2007
  • Deal of the year 2006 (kategoria transport) - Project Finance Magazine